Benefiční aukce

Právě probíhající aukce!

Další aukce proběhne na začátku září. Pokud se vám naše aukce líbí a chcete se zúčastnit jako dárce té příští, nebojte se nás kontaktovat.

Ve dnech 1.9. až 15.9. probíhá 5. benefiční aukce. Zúčastnit se můžete >>>zde<<<.

O aukci

Shánět v dnešní době finance na dobročinné účely není úplně jednoduché. Ne každý má peníze na rozhazování, ale téměř každý má doma nějaké nevyužívané věci nebo nevhodné dárky (oblečení a šperky, které nenosí, nehodící se dekoraci nebo produkt vlastního podnikání), které může věnovat našemu spolku. My je zařadíme do aukce, ze které pak získáváme prostředky na naše aktivity. Často se tak lidé zbaví věcí, které jim doma překáží, ale někomu dalšímu se perfektně hodí nebo udělají radost a my z těchto vydražených peněz můžeme zase nějakou dobu fungovat.

Všem našim dárcům i dražitelům jsme nesmírně vděční - díky jejich aktivitě a zájmu se tu děje kolektivní dobro, které pomáhá závažnému a přehlíženému problému. Touto aktivitou se tedy každý může zapojit a téměř nic ho to nestojí. Aukce se zúčastňuje stále více lidí i firem a my to chápeme jako neustále se zvyšující povědomí a zájem o toto téma.

Pokud byste se chtěli naší aukce zúčastni jako dárci, stačí nám napsat zde s konkrétní představou o vašem zapojení nebo nápadech. My vás budem informovat o podrobnostech, podmínkách a termínech. Pokud máte firmu, která chce věnovat do aukce nějaké své produkty nebo vouchery, rádi vás zmíníme v rámci spolupracujících subjektů a propojíme vaše aktivity se světem koček.

Etický přesah a trvalá udržitelnost aukce

V dnešní zrychlené a konzumní době má téměř každý náš čin nějaký dopad na planetu. Jako lidstvo jsme se dostali do fáze, kdy věci nakupujeme, aniž bychom je potřebovali a tak dále prohlubujem propast mezi námi a přírodou. Naší aukcí se snažíme dát prostor zcela opačné filozofii, kterou je trvalá udržitelnost. Ne každý nevyužívaný výrobek musí nutně skončit na skládce, takže prostřednictvím aukce dostane příležitost k opětovnému zařazení zpět do oběhu. Je na každém, aby zhodnotil, jestli věci, které pro něj již nemají využití, jsou zbytečností, na kterou se práší, odpadem na skládce nebo jsou druhotně využitelné pro někoho jiného a zda-li nemohou být zároveň zdrojem prostředků pro dobrou věc. Z pohledu Zero Waste koncepce jde o velmi záslužnou činnost, která bude do budoucna zcela nezbytná pro udržitelně fungující společnost. Vdechněme tomuto koloběhu věcí přidanou hodnotu společnými silami. Má to smysl.

Zero Waste filozofie

K balení a posílání vydražených věcí používáme zásadně již použité krabice a balící materiál. Chceme se tak vyhnout zbytečným investicím tam, kde to není nutné a ještě tak využít materiál, který norálně využití již neměl. K balení používáme krabice a staré koncertní plakáty, které v průběhu roku skladujeme. Šetříme tak peníze i planetu!

Historie a statistika našich aukcí

KasPro aukce jsou již etablované a vyhlášené. Máme za sebou celkem tři úspěšné pokračování, během kterých se vybralo více, než 200.000 korun. Snažíme se přinášet stále zajímavější produkty, ze kterých si vybere opravdu každý a některé položky jsou opravdu mimořádné. Od 2019 posouváme naši aukci do zcela nevídaného rozměru, takže je určitě na co se těšit.

Podmínky a průběh

Podmínky naší aukce se nijak neliší od principu klasické aukce nebo aukcí jinde na Facebooku, což je také prostředí, kde se aukce odehrává. Tato multimediální platforma nabízí nejpřívětivější podmínky pro takovou akci, vyskytuje se na ni většina lidí, dobře se propaguje a sdílí a může se jí zúčastnit kdokoli odkudkoli. Veškerá interakce je tam dobře viditelná a také upozornění na aktivitu dražitelů zde fungují skvěle. Aukce je časově omezená a po uplynutí stanoveného času vyhrává nejvyšší příhoz. Výše jednotlivých příhozů je stanovená přímo u konkrétní položky.

Dárce - každý, kdo by chtěl do aukce něco věnovat, pošle dannou věc na naši adresu nebo vyfocenou na náš email (aukce@kasprocats.cz), doplněnou o nezbytné info. V případě nafoceného produktu odesílá produkt výherci přímo samotný dárce (náklady na poštu hradí sám), pokud se produkt nachází u nás, posíláme ho my. Pokud si to bude dárce přát, bude jeho jméno zmíněno u dražené položky, případně u nás na stránkách. V rámci většího dosahu bychom rádi, aby dárce sdílel naši aukci mezi svými přáteli na facebooku. Jakmile to bude aktuální, dostanete od nás rekapitulační email, ve kterém bude shrnuto vše: termíny, odkazy, vizuály. A taky krátký manuál, jak s informacemi zacházet, aby aukce měla co největší dosah a přínos.

Dražitel - aukce se může zúčastnit kdokoli, pouze musí respektovat pravidla, jako jsou minimální příhozy, čas konání a závaznost každého příhozu. Aukce je svým způsobem symbolická, každý dražitel se jejím prostřednictvím pomáhá dobré věci. Po skončení aukce bude každý dražitel kontaktován kvůli platbě a doručovací adrese. Po uhrazení příslušné částky navýšené o náklady na poštu, bude balíček poslán na udanou adresu. Odesílání může trvat 1-3 týdny (někdy i déle) podle množství dražených položek, množství různých dražitelů a doručovacích okolností. Upozorňujeme, že vydražené předměty posíláme výhradně přes službu Zásilkovna, stanadardní poštu z hlediska časové, administrativní i finanční náročnosti bohužel nemůžeme akceptovat.

Pořadatel - určuje pravidla, které je nezbytné respektovat. Pořadatel (KasProCats) si vyhrazuje: